USA trip 2017

  Americký sen

Čo si predstavujete pod Americkým snom?

WASHINGTON D.C.

Do Washington D.C. sme leteli  10 hodín, let mi vôbec nepripadal nejaký zdĺhavý. 1. Let bol cez deň a keď sme vystúpili pocítili sme nielen zmenu počasia ale aj tepla. Bol tam úplne iný vzduch ako v Európe, teplý vietor a teplý jemný dážď. U nás bolo vtedy asi 9 stupňov a tam 29. Už pred letiskom sme uvideli auto môjho uja a pri ňom človeka s úsmevom na tvári. Pri ceste do ich domu sme sa rozprávali, keďže sme sa pol roka nevideli.

Pri bráne Alban Tower apartmánu nás čakala moja teta s bratrancom Aďkom, ktorý mal 3 roky.

Centrum pamiatok

Hneď na ďalší deň sme sa vybrali do centra Washingtonu. Pozreli sme si Washington memoriál, Capitol, Biely dom a iné. Boli sme dokonca aj v Air and Space múzeu, ktoré bolo úžasné. Videl som tam aj rakety, ktoré boli naozaj vo vesmíre. Indiánske múzeum ma až tak nezaujalo ale dalo sa. A keď sme sa končne dopracovali aj k Bielemu domu, tak nás všetkých z tadiaľ nechutne vyhodili. Pomysleli sme si že to asi o 6 zatvárajú a išli sme domov.

PENTAGON

Na 2. deň sme zase stávali skoro ráno a išli sme pozrieť ďalšie pamiatky napríklad: Zrkadlový bazén, Lincolnov memoriál atď… Keď sme dopozerali bol asi obed a išli sme pozrieť Najväčší vojenský cintorín a Pentagon. Pentagon bol krásny a obrovský. Fotiť sa tam nedalo. Memoriál na teroristický atentát 9/11 keď lietadlo padlo na budovu a zomrelo pri tom veľa ľudí, bol veľmi pekne urobený.

Ďalšie dni sme boli nakupovať v centrách…

Na koni do New Yorku

Na 5. deň sme sa všetci veľmi tešili. My, lebo sme išli ďalej a ostatní, že mali konečne pokoj. 🙂 Ráno o 10 sme boli prevziať vopred objednané auto: Mustang kabriolet. Už keď sme tam prišli bolo tam veľa Mustangov a Camár. A naše bolo v bielej farbe. V ten deň sme aj odišli smer New York. Išli sme cez Philadelphiu (neviem či to je správne napísané) kde sme sa aj zastavili, aby sme išli pozrieť parník z obdobia Titanicu. Bol krásny! Keďže ja sa o to zaujímam a milujem Titanic, tak to bol pre mňa dosť veľký zážitok. Pokračovali sme v jazde s našim Pony. Až dokým sme po 5-tich hodinách konečne došli na Hotel Exclusive. Bolo  už dosť neskoro večer a už sme sa nevedeli dočkať na ďalší deň.

New York do výšok

A je to konečne tu, ďalší deň!!! Nachádzame sa v New Jersey kde sme ubytovaní a ideme na loď Ferri ktorá nás prepraví na Manhattan. Loď bola síce dosť stará, ale no tak prežila. Už v diaľke sme videli obrovské mrakodrapy, aké sme nikdy nevideli. Ako sme vystúpili, mali sme pocit že siahajú až do nebies. Chvíľu sme sa tam len tak prechádzali a potom sme začali ísť našou vopred pripravenou trasou. Prvý cieľ 9/11 múzeum. Nemohlo sa tam natáčať. Nikdy som nevidelo toľko faktov, toľko videí fotiek a SMSiek ktoré boli o páde dvojičiek. Bolo to veľmi smutné, boli tam trámy, motor z výťahu, hasičské auto posádky ktorá keď došla do dvojičiek tak padli a posádka zomrela. Stihli natočiť aj video. Bola tam bota niekoho komu vypadla keď utekal a turbína z lietadla ktoré nabúralo do budov. Neskôr sme išli do najznámejšej stanice Grand Central, ktorú poznáme z rôznych filmov a rozprávok. Videli sme najkrajšiu budovu Chrysler building, ktorá bola fakt pekná. A dostali sme sa aj do Rockeffeler center, kde býva ten najväčší Vianočný stromček. Boli sme aj hore na mrakodrape Rockeffeler, alebo Top of the Rock, kde sme mali výhľad na Empire state building a na celý Manhattan. Keď už sa zotmelo, išli sme na Times Sqare. To je ulica kde je veľmi veľa obrazoviek na reklamy a v noci je krásne vysvietená. Bolo tam veľa ľudí. Potom sme sa boli pozrieť už len v obchodnom dome Macy’s, ktorý má 10 poschodí a boli tam prvé eskalátory na svete, sú drevené a drevená podlaha s drevenými klincami.

Enterprise na lodi Interpid

Ďalší deň začal rovnako. Až na to, že pokračovali inak. Tento raz sme už rovno išli metrom na vojenskú lietadlovú loď Interpid, na ktorej bol aj legendárny Concorde a raketoplán, ktorý bol vo vesmíre, Enterprise. Neskôr sme išli k najužšej budove Flatyron building pred ktorou ma začalo bolieť brucho a museli sme sa najesť v reštaurácii, aby ma pustili na WC. 🙂 A nakoniec sme išli na Brooklinský most ktorý má viac ako 100 rokov a je postavený na lanách a denno-denne cez neho prejdu milióny áut.

New York v plnej kráse

Prebudili sme sa v zime a škaredom počasí, ale aj tak sme si chceli posledný deň v New Yorku prežiť naplno. Urobili sme si fotky pri Soche slobody, Pochodili sme Central Park, a prešli sme okolo Central park zoo. Central park bol obrovský a krásny, predstavoval som si ho inak, a bol som milo prekvapený. Tento deň bol viac uvoľnenejší. A nakoniec sme pozreli China Town a Little Italy. Veľmi pekné… O takej 6PM sme odišli. Mesto New York je v krajine New York ktorá je veľmi veľká. Z mesta New York sme išli 3 hodiny a zastali smi pri zarezervovanom  typickom moteli. Mustang nám parkoval rovno pred oknom.

Javorový list vo vlajke

Pokračovali sme ďalej až do Kanady. Kde sme došli večer. Ešte sme stihli ísť pozrieť nočné osvetlené Nyagárske vodopády. Bolo to niečo výnimočné. A na ďalší deň sme boli pozrieť mesto v ktorom sme boli ubytovaný- Nyagara a Toronto, kde sme boli na najvyššej vyhliadkovej veže na svete.

Zasa naspäť?!

Cesta naspäť do Washingtonu trvala 6 hodín. A na ďalší deň sme odovzdávali Mustanga, stihol som ešte natočiť testovacie video. Potom sme boli už len týždeň s rodinou ktorý sa stihli presťahovať kým sme boli preč.

A toto je môj príbeh z USA tripu, na ktorý stále spomínam. Aj keď toto píšem asi po pol roku tak som sa snažil napísať všetky dôležité detaily. Ďakujem že ste sa dostali až sem. Ak sa vám môj príbeh páčil nezabudnite si pozrieť videá a ohodnotiť toto Like-om. Uvidíme sa pri ďalšom blogu alebo videu. Tak zatiaľ BYE.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *