Europa RoadTrip 2017

Európa, bývame v nej ale nikdy sme ju neprešli celú. Aj keď je v nej veľa krajín, všetky sú rozdielne. Toto leto sme si za dva týždne prešli celkom veľkú časť. Začínate čítať Europa Trip 2017

Sú dva týždne do konca Augusta a my odchádzame z domu. Kôli videám som si zobral aj laptop na strihanie videí z tripu. Pôvodne som chcel aby vychádzali vlogy každý deň, no stále bolo čo robiť a nestíhal som. Potom som to vzdal kôli tomu že sa mi pokazila SD karta a tak sa mi vymazalo veľa záberov. Prvý point: Kaprun, Rakúsko. Cesta trvala také 4 hodiny a už po chvíli sme uvideli krásne Alpy. V strede hôr sme zaparkovali do desať poschodovej garáže pri ktorej nič nebolo. Bolo to vtipné. Náš hotel bol „úžasný“, bol drahší ako ostatné obyčajne a aj sme si mysleli že bude dobrý. Keďže poblízku nič nebolo nemali sme  na výber. (Rezervovali sme si to ešte doma.) Z vonku to vyzeralo pekne, no keď sme vošli dnu… bola to len jedna izba. V tej jednej izbe boli postele a kúpeľňa. Videli ste už niekde posteľ pred ktorou bola zaparkovaná sprcha a umývadlo? Ani ja nie. Malo to balkón ktorého dvere boli drevené a do vnútra z tých zasnežených Álp išla zima. A tá najhoršia vec…. dvere sa zamikali na záchodový kľúč, to znamená že sa dajú otvoriť aj kúskom zahnutého kovu. Ešte v ten deň sme sa išli pozrieť na jednu z najväčších priehrad v Európe. išli sme tam strmou lanovkou. Bolo to krásne a odporúčam.

Deň 2. Je ráno a odchádzame z Kaprúnu, cieľové miesto: Modena, Taliansko. Mali sme prejsť cez najkrajšiu cestu v Európe GrossGlockner. Bola fakt úžasná, zakrútené cesty po kopcoch. Trvalo to asi 2 hodiny a potom sme išli rovno do Modeny.

Deň 3. V hoteli sme len prespali a išli sme do Ferrari múzea čislo jedna. Bolo to top. Najviac sa mi páčilo LaFerrari, ktoré som ešte nikdy nevidel naživo. Ako druhé bolo Ferrari múzeum v meste Maranelo. Kde boli viac historické autá. Po múzeách sme sa s kamarátmi stretli v Toulon, Francúzsko. Oni už dva týždne boli na Francúzskom tripe. Hotel bol moderne zariadený, elektrické rolety na oknách, krásna kuchynská línka a dobrá orientácia.

Deň 5. Keďže blízko ubytovania bola pláž, tak sme tam strávili celý 4. deň. Ale v tento deň sme išli konečne aj niekde mimo. Keďže ja neznášam strávenie celého dňa pri pláži… Cieľové mesto bolo Cannes. Od tohto miesta som už stratil zábery. V Cannes sa po červenom koberci prechádzajú známe osobnosti, ktoré vchádzajú do legendárnej a nádhernej budovy kde sa koná filmový festival. Nie, vôbec to tak nie je. Budova je strašne škaredá. Je to mesto, ktoré sa mi najviac z našeho tripu nepáčilo. Celé mesto bolo poriadne špinavé a nič špeciálne tam nebolo. Boli sme sa pozrieť aj na prekrásny prístav, v ktorom boli obrovské jachty. V meste sme videli asi 3 Bentley Bentaga a dokonca aj Volkswagen Karman ktorého som za celý život videl len vo Volksburgovskom múzeu v Nemecku. Po Cannes sme sa rozhodli navštíviť aj Saint-tropez. Bol tam natáčaný aj film Žandár zo Saint-tropez. No zase nič moc len nudné studené pláže… Vo Francúzsku bolo celkovo veľmi studené more takže sme sa tam moc nekúpali len sme trčali celý deň na pláži.

A je tu ďalší normalny deň kedy sa neideme kúpať. To už je asi 7. Tento deň je cieľové miesto Verdon Grand Canyon. Najväčší Canyon v Európe. Len sme sa tam povozili autami. Bolo to pekné. Tirkysová voda, obrovské priepasti, krásne dlhé mosty a teplo ako v pekle. Zábery s mojou Sony Alphou museli byť úplne brutálne, no stratil som videá.

Konečne ten deň na ktorý som sa najviac tešil. Monaco! Republika najbohatších ľudí na svete, kde malý jedno-izbový byt stojí niekoľko miliónov Eur. Každú chvíľu prešlo okolo nejaké Ferrari, Rolls Royce alebo Porsche. Boli tam aj McLeareny ktoré som naživo ešte nevidel len v hrách. Iný svet, krásny prístav, bola tam aj najväčšia výletná loď akú som kedy videl. Zastavili sme sa aj na najznámejšej pratekárskej ceste pre formuly, ktorú poznam napr. z hry NFS Shift. Cestou naspäť do Toulonu sme pozreli aj Nice kde bol pred 2-ma rokmi teroristický útok. Sú to obrovské provincie, ktoré majú aj niekoľko Kilometrov. Keďže večer mal byť v Toulone koncert Kungs, tak sme sa tam boli pozrieť. Páčia sa mi jeho pesníčky.

Ďalši deň sme boli v Marseille. Staré mesto ale nič špeciálne. a mesto ktoré bolo asi najviac TOP a to bolo Chasis. Mesto na kopci ktoré bolo veľmi pekné. Pekná architektúra a celkom dobrá prechádzka. Tento deň bol koncert Ofenbach, od ktorého som mal vtedy najobľúbenejšiu pesníčku Be Mine.

Cesta späť domov. Išli sme cez Alpy. Prešli sme aj cez kúsok Švajčiarska a zastavili sme v Talianskych Alpách. Vystúpili sme v krátkych kraťasoch a tričkach. Okolo išla taká staršia paní na bicykli, ktorá zastavila, chvíľu sa na nás pozerala a odišla. Okolo nás boli kopy snehu a bola tam obrovská zima. Livigno, mesto kde sa neplatia dane. Nakúpili sme tam alkohol pre rodinu a hneď ráno sme vyrazili domov.

Ak sa vám tento blog páčil, nezabudnite si pozrieť aj iné. Videá z Francúzska nájdete TU.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *